| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | LT004 |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| Size | Below 30cm |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery Charging Units |
| Quantity | 1 pcs |
| Tool Supplies | Assembled class |
| Technical parameters | KV1100 |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Wheelbase | Upper Shell |
| Recommend Age | 14+y |
| RC Parts & Accs | Connectors/Wiring |
| For Vehicle Type | Airplanes |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Origin | Mainland China |
| Material | RUBBER |
| Choice | yes |
Sale!
Free Shipping on $30+
3.7V lithium battery USB charger charging cable USB to JST SM Futaba XH-3P RC remote control aircraft X5C X320 charger
$7.98
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.