| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | KZ |
| Style | Ear Hook |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Material | Plastic |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Communication | Wired |
| Volume Control | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | L Bending |
| Headphone Pads Material | other |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Sound Isolating | YES |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 20 – 40000 |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | None |
| Line Length | 1.2 |
| Package List | Detachable Audio Cable |
| Control Button | Yes |
| Codecs | None |
| Driver Diameter | 10 |
| Resistance | 23 |
| Sensitivity | 108 |
| Is wireless | No |
| Weight[g] | 0.1 |
| NFC Technology | No |
| Connectors | 3.5mm |
| Support APP | No |
| Function | For Study |
| With Microphone | Yes |
| Features | Detachable Cable |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
KZ EDX PRO X IEM Earphones Dynamic Drive HiFi Deep Bass Sound Earbud Sport Music Noise Cancelling Headset with Detachable Cable
Price range: $22.98 through $24.98
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.