| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | HANQIU |
| Applicable Scene | CASUAL |
| Style | Casual |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Season | Autumn And Winter |
| Filling | Spray-bonded Wadding |
| Material | POLYESTER |
| Thickness | Standard |
| Lining Material | POLYESTER |
| Detachable Part | None |
| Type | LOOSE |
| Collar | Turn-down Collar |
| Sleeve Style | regular |
| Hooded | No |
| Model Number | Men Parkas |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Decoration | Pockets |
| Pattern Type | Solid |
| Closure Type | zipper |
| Clothing Length | regular |
| Weight | 1kg |
| Gender | MEN |
| Size | Chinese Size |
| Season | Spring,Autumn |
| Support | Dropshipping |
Sale!
Free Shipping
Ends in
2024 Winter Coat Men’s Warm Parkas Streetwear Cotton Coats Slim Male Jackets Solid Windproof Padded Coat Mens Clothing
Price range: $36.99 through $37.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.









Reviews
There are no reviews yet.