| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Brand Name | RPXBGUCKARHG |
| Lenses Color | Clear |
| Style type | Circular |
| Origin | Mainland China |
| Element type | Basic Classic |
| Gender | Unisex |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Product Type | Regular reading glasses |
| Applicable Scenarios | casual |
| Certification | None |
| Lenses Material | Plastic |
| Item Type | EYEWEAR |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Eyewear Type | Reading Glasses |
| Lens Height | 4.4cm |
| Lens Width | 4.8cm |
| Frame Material | Plastic |
Sale!
Free Shipping on $30+
Anti Blue Light Reading Glasses for Elderly Vintage Round Frame Men Women Presbyopic Glasses Eyeglasses Diopter +50+75+125~~400
Original price was: $15.99.$9.99Current price is: $9.99.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.