| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Number Of Drivers | 2 |
| Brand Name | CCA |
| Driver Diameter | 10 |
| Material | Plastic |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Communication | Wired |
| Resistance | 24 |
| Line Length | 1.25 |
| Connectors | 3.5mm |
| Style | In-ear |
| Frequency Response Range | 10 – 20000 |
| Plug Type | Line Type |
| Waterproof | No |
| Is wireless | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Support Memory Card | No |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Active Noise-Cancellation | No |
| With Microphone | Yes |
| Wireless Type | None |
| Sensitivity | 112 |
| Function | Sport |
| Support APP | No |
| Features | Detachable Cable |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Control Button | No |
| Volume Control | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
KZ EDX Pro Earphones Dynamic In Ear Monitor HiFi Wired Headphones Bass Stereo Game Music Earplugs Noice Cancelling Headset
Price range: $16.98 through $17.98
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.