| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | ZOKI |
| Applicable Place | Indoor |
| Upper Material | Faux Fur |
| Closure Type | Pull On |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Item Type | slippers |
| Model Number | N5598+N |
| Fashion Element | light |
| Department Name | ADULT |
| Outsole Material | EVA |
| With Platforms | Yes |
| Style | sweet |
| Insole Material | Short Plush |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | Fits smaller than usual. Please check this store's sizing info |
| Lining Material | Short Plush |
| size | 36-37/38-39/40-41/42-43 |
| season | winter/autumn |
| occasion | daily/vacation/hi-street/beach/party |
| gender | women/woman/mujer/female/lady/ladies/femme |
| shoes item | winter home shoes/plush slippers |
| shoes type | fluffy slippers/winter home slippers |
| heel type | flat heels/flat with/soft bottom |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
Fashion Cross Strap Fur Slippers Women Indoor Light Warm Plush Home Slippers Woman Faux Fur Flat Heel Couple Slides Plus Size 43
Price range: $10.99 through $11.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.