| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Whether with metal toe cap | No |
| Flats Type | basic |
| Upper Material | FABRIC |
| Department Name | ADULT |
| Outsole Material | other |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Season | Spring/Autumn |
| Occasion | Casual |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Gender | Women |
| Whether waterproof | No |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Item Type | flats |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | F14 |
| pattern | solid color |
| Inner material | Mesh yarn |
| Product Category | Hand-woven shoes |
| upper height | low top |
| Heel shape | flat heel |
| size | 36,37,38,39,40,41,42,43 |
| Sole process | Injection molded shoes |
| opening depth | Shallow mouth (below 7cm) |
| sole material | plastic |
| packaging volume | 0.45 |
| pop element | Hollow, shallow mouth |
| Closure mode | foot set |
| gross weight | 0.35 |
| item number | F14 |
| Insole material | Textiles |
| applicable scenario | daily |
| toe shape | Round head |
| way of wearing | Sleeves/galoshes |
| Applicable age group | adult |
| function | Breathable, lightweight |
| Suitable for the season | Summer, spring, autumn |
| style | leisure |
Sale!
Free Shipping on $30+
Spring and summer women’s shoes, flat bottomed casual, comfortable and breathable, outdoor walking hollow flat shoes loafers
Price range: $16.99 through $20.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.