| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Matteobenni |
| Material | POLYESTER |
| Elasticity | Slight Strech |
| Fabric Type | Cotton elastic denim |
| Length | Ankle-Length Pants |
| Fit Type | regular |
| Style | vintage |
| Decoration | Do old |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Jeans Style | pencil pants |
| Age | 25-34 |
| Waist Type | high |
| Model Number | 9046A |
| Release Date | Summer 2022 |
| Thickness | regular |
| Item Type | JEANS |
| Gender | WOMEN |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Closure Type | button fly |
| Wash | light |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Sale!
Free Shipping
Ends in
Summer 2022 Ripped Light Blue Jeans Women’s Slim Knee Cut Hole Length Casual Pencil Pants Retro Jeans
Price range: $33.99 through $34.99
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.