| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | GIOIO |
| Heel Height | Med (3cm-5cm) |
| With Platforms | No |
| Sandal Type | basic |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | Hemp |
| Outsole Material | RUBBER |
| Back Counter Type | Cover Heel |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Style | LEISURE |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | None |
| Closure Type | Button |
| Model Number | Wedges Woman |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Pleated |
| Insole Material | Hemp |
| Department Name | ADULT |
Sale!
Free Shipping on $30+
Wedges Woman Summer 2023 Espadrilles Heeled Sandals Women Fashion Casual Pumps Mom Daily Walking Shoes Loafers Zapatos De Mujer
Original price was: $55.99.$28.99Current price is: $28.99.
Limited TimeHigh-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.