| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Department Name | ADULT |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Model Number | shoes women |
| Side Vamp Type | Open |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Style | fashion |
| Fashion Element | Riband |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Heel Type | Flat with |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Upper Material | PU |
| Origin | Mainland China |
| Insole Material | PU |
| Occasion | Casual |
| Pattern Type | Solid |
| Item Type | sandals |
| Sandal Type | basic |
| Outsole Material | RUBBER |
| Lining Material | PU |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| With Platforms | No |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Free Shipping on $30+
Women’s Fashion Woven Strap Sandals, Casual Faux Leather Toe Loop Solid Color Slip On Slides, Summer Beach Shoes
$14.99 – $15.99Price range: $14.99 through $15.99
Limited Time
SKU: 3256807554240075
Category: Sandals & Flip Flops
Tags: casual sandals, summer slides
Brand: Torfy
High-quality product designed for everyday use, offering durability and reliable performance.
Why shop with HloMart
Trusted by thousands of customers
Free Shipping
Free shipping on orders over $30
Fast Delivery
Arrives in 3–9 business days
Secure Checkout
SSL encrypted payments
Easy Returns
30-day money-back guarantee
Live Tracking
Track your order anytime
24/7 Support
U.S.-based assistance
Trusted by thousands of customers
🚚
Free Shipping
Orders over $30
⚡
Fast Delivery
3–9 business days
🔒
Secure Checkout
SSL encrypted payments
↩️
Easy Returns
30-day guarantee
📦
Live Tracking
Track anytime
🎧
24/7 Support
Customer assistance
🚚
Free Shipping
Orders over $30
⚡
Fast Delivery
3–9 business days
🔒
Secure Checkout
SSL encrypted payments
↩️
Easy Returns
30-day guarantee
📦
Live Tracking
Track anytime
🎧
24/7 Support
Customer assistance
Be the first to review “Women’s Fashion Woven Strap Sandals, Casual Faux Leather Toe Loop Solid Color Slip On Slides, Summer Beach Shoes” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
-
Sale!
Free Shipping on $30+$17.99 – $24.99Price range: $17.99 through $24.99Aphixta 6.5cm Square Heels Summer Buckle Women Sandals Weave Slides Cool Open Toe Flip Flops Sandalias Mujer Plus Size 45 46
-
Sale!
Free Shipping on $30+$23.99 – $29.99Price range: $23.99 through $29.99Summer Women Wedge Gladiator Sandals Flip Flop Shoes Women Bohemia Crystal Casual Beach Sandals 35-41 Women Shoes
-
Sale!
Free Shipping on $30+$15.99 – $19.99Price range: $15.99 through $19.99Kidmi Women’s Orthopedic Sandals Fashion Beach Flip Flop Summer Outdoor Soft Sandals With Arch Support Classic Women’s Flip Flop
-
Sale!
Free ShippingEnds in$85.99Original price was: $85.99.$36.99Current price is: $36.99.SUFU Summer Adjustable Soft Slides Slippers For women Flat EVA Slippers Lightweight Anti Slip Slippers
-
Sale!
Free Shipping on $30+$23.99 – $27.99Price range: $23.99 through $27.99TIMETANG Plus Size 35-42 Sandals Women PU Flip Flops Casual Shoes Woman Beading Elastic Band Sandale Femme Fashion Flats






Reviews
There are no reviews yet.